• Oblátky z pece Vianoce nesú, pôjdem za vôňou, už cítim, kde sú..

• Dnes sme mali super voňavý a tvorivý deň!
            ĎAKUJEME Kristínke Michalčíkovej a jej bratovi Miňovi, že obohatili náš predvianočný čas a napiekli sme spolu chutné vanilkové a škoricové oblátky. Mňam!
            Miňo je dušou umelec - venuje sa výrobe výtvorov z krepového papiera. Behom posledných rokov sa jeho umelecké portfólio 200 vlajok sveta vyrobených z krepových guličiek rozšírilo o erby slovenských miest a obcí. Spoločne s deťmi vyrábal krepové vianočné ozdôbky. Jeho výstavu môžete od 18.10. vidieť v DSS Orava v Tvrdošíne - viac na: FB: Milan Michalčík - Guličkový sen.
            Ak by ste mali záujem o ďalšie oblátky: FB: Kristína Michalčíková.

• Rozprávková návšteva

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Rozprávková návšteva.

"Za horami, za dolami, v strede Oravského Podzámku týčil sa čarovný hrad. A vysoko vo veži žila krásna princezná Ľudmilka.
            Princezná, ktorá túžila spoznať deti v našej Materskej škole." :)

• Vianočné tvorivé diele

• Tešíme sa na VÁS!

Domáce vianočné oblátky (1,20eur/10ks) a trubičky (1,30eur/10ks). Príchute: vanilka, škorica
            Kontakt: FB Kristína Michalčíková alebo 0902 034 653

• CVČ v Trnave organizovalo októbrovú súťaž s názvom „Strašidelný dom“. Úlohou detí a žiakov bolo zapojiť fantáziu, kreativitu a prostredníctvom výtvarného prejavu ukázať svoju predstavu o strašidelnom dome. Do súťaže sa zapojilo veľké množstvo materských aj základných škôl. Do 1.kategórie MŠ v rámci priestorových prác prispela aj naša ANNA-MÁRIA VRAŇÁKOVÁ, ktorá vo vysokej konkurencii obsadila nádherné 3.MIESTO!
            Anke gratulujeme a tešíme sa s ňou! :)

• Večerná škôlka

• Aj tento rok sme si pre Vás pripravili večernú škôlku.

Škôlkari: predškoláci (s doprovodom p. učiteliek). Ostatní škôlkari: všetci s doprovodom rodiča (nie súrodenca).
            Zraz detí bude o 16:30 hod pred MŠ.
            Turistická prechádzka chotárom v sprievode p. Ďaďu Viktora, p. Suroviaka Emila.
            Opekať budeme po turistike na hornom dvore nad škôlkou.
            Rodičia si prídu pre deti o 20:00 hod. na horný dvor.
            V prípade nepriaznivého počasia sa akcia ruší a určí sa náhradný termín.
            Ostatné informácie u p. učiteliek.

• "Koľko lásky"

• Milí rodičia,
            aj tento rok sa spoločne s deťmi zapojíme do krabičiek plných lásky - naša MŠ sa stala oficiálnym partnerom 6.ročníka.
            Potešme i tieto Vianoce seniorov po celom Slovensku darčekom, ktorý zahreje pri srdci Vás aj ich! Naplňte krabicu od topánok maličkosťami, ktoré potešia osamelých seniorov. Často je to jediný darček, ktorý dostanú, preto do krabice nezabudnite vložiť aj kúsok svojho srdca!
            Zbierka prebieha do 30.11.2023!
            Pripravte spolu s deťmi už hotové krabičky alebo prineste k nám do škôlky aspoň pár vecí z uvedených kategórií nižšie - deti spolu s pani učiteľkami to rozdelia a vyskladajú krabičky. Do každej pridajú svoje kresbičky a pohľadnice.
            Ďakujeme! :)

• "Deň pôvodných odrôd jabĺk" - Medzinárodný deň jabĺk

• 21. október je venovaný jabĺčkam.
            V rámci tohto dňa sme si aj my spravili malú ochutnávku jabĺk a vybrali to, ktoré nám najviac ulahodilo. Najviac bodov (gaštanov) od nás získalo: Granny Smith - kyslé. Je chrumkavé, šťavnaté a veľmi občerstvujúce. Jeho kyslastá chuť nám učarovala.
            Zároveň sme splnili aj výzvu mesiaca október v projekte klímaTYzuj sa, kde sme mali odfotiť a popísať obľúbenú odrodu jablka.

• Oznam - 19.10.2023

počas jesenných prázdnin bude materská škola zatvorená – t.j. 30.10.2023, 31.10.2023, 1.11.2023 je sviatok.

Materská škola začne prevádzku 2.11.2023 t.j.štvrtok .

Deti sú zo stravy odhlásené, nie je potrebné, aby ste odhlasovali individuálne.

Mgr.Renáta Mastráková – riaditeľka MŠ                                           Bc.Rastislav Suroviak – starosta obce

• Deň zdravej výživy, 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň zdravej výživy, 2023.

Stredu sme venovali Dňu zdravej výživy.
            Pripravili sme si ovocie, zeleninu, vyrábali rôzne zvieratká - postavičky a v neposlednom rade pripravili chutné zeleninovo-ovocné šalátiky.
            Ďakujeme všetkým deťom a ich rodičom, ktorí priniesli ovocie a zeleninu do našej škôlky! Spoločne sme si spravili pekný vitamínový deň.
            Vyhodnotili sme si aj súťaž O naj úrodu:
            NAJväčší zemiak: Alex Brnický (1,118kg), Dalibor Cengel (0,504g), Michal Povala (0,392g).
            NAJväčšia mrkva: Alex Brnický (0,642g), Ella a Marek Saganoví (0,560g), Samuel Suroviak (0,368g).
            NAJväčšie jablko: Sofia Jurigová (0,362g), Anna-Mária Vraňáková (0,358g), Ester Fajberová (0,322g).
            Z našej škôlkarskej úrody: Tekvica (11,415kg).
            Ďakujeme!