• Večerná-nočná škôlka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Večerná-nočná škôlka.

2. ročník Večernej škôlky dopadol na výbornú!
            Ďakujeme p. Viktorovi Ďaďovi a p. Emilovi Suroviakovi, že nám poukazovali pribišský chotár.
            Deti si užili hľadanie pokladu v lese pomocou baterky, ale aj zaslúženú opekačku na hornom dvore.
            Ďakujeme aj rodičom a ostatným dospelým, ktorí sa pridali k svojim deťom na nočnú prechádzku.
            Našu tajomnú cestu si určite zopakujeme aj budúci školský rok! :)

Materská škola Pribiš č. 134 bude od 28.10.2022 do 1.11. 2022 zatvorená. Na pobyt počas jesenných prázdnin sa neprihlásilo nadpolovičný počet detí.
            Prevádzka MŠ bude otvorená 2.11.2022 - streda.

Mgr. Mastráková Renáta - riaditeľka MŠ

• Večerná - nočná škôlka

• Aj tento rok sme si pre Vás pripravili nočnú – večernú škôlku.
            Škôlkari: 5.-6. roční. Ostatní: 1., 2. a 3. ročník ZŠ
            Zraz detí bude o 17:00 hod. pred MŠ.
            Turistická prechádzka chotárom v sprievode p. Ďaďu Viktora, p. Suroviaka Emila.
            Opekať budeme po turistike na hornom dvore nad škôlkou.
            Rodičia si prídu pre deti o 21:00 hod. (ak sa im nestratia v lese :) ).

V prípade nepriaznivého počasia sa akcia ruší.
            Ostatné informácie u p. učiteliek.

• Deň zdravej výživy

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň zdravej výživy.

Štvrtok sme venovali Dňu zdravej výživy.
            Pripravili sme si ovocie, zeleninu a vytvárali zvieratká - veľrybu, ježka, sovu, kačku, stonožku a tiež strašiakov a vtipné postavičky.
            Okrem toho sme prichystali vitamínové pochutinky pre nás a našich rodičov. Najväčší úspech mal jablkovo-mrkvový šalát a výborný mrkvový džús.

Vyhodnotili sme si súťaž O naj úrodu:
            Najväčší zemiak - Ester Fajberová (0,960g), Alex Brnický (0,952g), Janka Demčáková (0,674g).
            Najväčšia mrkva - Timea Jurigová (0,374g), Ella a Marek Saganoví (0,254g), Janka Demčáková (0,202g).
            Najväčšie jablko -  Timea Jurigová (0,418g), Dalibor Cengel (0,300g), Alex Brnický (0,224g).
            Ďakujeme všetkým deťom aj ich rodičom, ktorí priniesli ovocie a zeleninu do našej škôlky a tak sme si spoločne mohli spraviť pekný vitamínový deň! :)

• Jesenná opekačka

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Jesenná opekačka.

Po zbere úrody sme si spravili parádnu jesennú opekačku. Miško Mikulaj nám k tomu zanôtil ľudové pesničky a hneď nám bolo veselšie. Opekačku sme obohatili o spoločné hry na školskom dvore.

• Súťaž

• Kto vyhral v súťaži pre materské a základné školy?

Zahrada.sk si pripravila súťaž o ovocné stromy a ovocné kry.

Súťaž má celkom štyroch výhercov: dvoch, ktorí budú mať v dobe ukončenia hlasovania v súťaži najviac hlasov (prvé a druhé miesto) a dvoch, ktorých určí porota zložená z členov redakcie a partnera súťaže (tretie a štvrté miesto). Šancu vyhrať tak mali aj školy, ktoré v hlasovaní získali menej hlasov.

A našej Materskej škole sa  podarilo zaradiť medzi tie výherné: odborná porota nám určila 3. miesto!

Ďakujeme všetkým, ktorí nás podporili svojim hlasom.

Tešíme sa na 4ks ovocné stromy a 4 ks ovocné kry, ktoré opäť rozšíria naše škôlkárské arborétum.

• Svetový Deň umývania rúk

• Pri príležitosti Svetového Dňa umývania rúk sme si spoločne vysvetlili - zopakovali ako, prečo a kedy je dôležité si umývať naše rúčky mydlom.

• Opakovaný OZNAM

• Poplatok obci za pobyt dieťaťa v MŠ sa platí 10 eur/na mesiac.Za deti, ktoré plnia povinnú predškolskú dochádzku, sa poplatok neuhrádza.

Číslo účtu: SK94 0200 0000 0000 2292 3332

• OZNAM: Jesenné prázdniny

od 28.10.2022 /piatok/ - 31.10.2022 /pondelok/ sú jesenné prázdniny. Dňa 1.11.2022 je štátny sviatok.

Prevádzka MŠ potom začne 2.10.2022 - streda.

Materská škola bude počas jesenných prázdnin otvorená, ak sa nahlási nadpolovičný počet detí.

Prosím Vás, aby ste záujem o pobyt dieťaťa v MŠ počas jesenných prázdnin zapísali do 17.10.2022 - pondelok.
            Mgr. Mastráková Renáta - riaditeľka MŠ

Zápisný papier nájdete v chodbičke na nástenke v MŠ.

• Návšteva z knižnice

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Návšteva z knižnice.

V stredu 28. septembra sme mali návštevu z Oravskej knižnice Antona Habovšiaka v Dolnom Kubíne. Chceme sa veľmi pekne poďakovať Mgr. Márii Babík Ferancovej za príjemné dopoludnie plné aktivít a zaujímavých kníh.