• V nedeľu 26.02.2023 sa v lyžiarskom stredisku OravaSnow v Oravskej Lesnej konali preteky v zjazdovom lyžovaní detí do 15 rokov. Náš SAMKO SUROVIAK spadal do kategórie detí do 5 rokov. Nielenže predviedol perfektný výkon, ale svoju kategóriu aj vyhral a priniesol si domov medailu z 1.MIESTA!

Okrem toho sa pretekov zúčastnil aj náš bývalý škôlkar - starší brat - Ondrejko, ktorý bol najmladší účastník kategórie detí do 10 rokov. Síce sa neumiestil, ale predstavil sa výbornou jazdou a nabral nové skúsenosti.

Obidvom chlapcom gratulujeme a tešíme sa na ich ďalšie úspechy!

• OZNAM

z dôvodu vysokej chorobnosti detí, bude Materská škola Pribiš dňa 17.2.2023 zatvorená.

Upozorňujem rodičov, že dňa  20.2.2023 – pondelok , každý rodič/zákonný zástupca bude podpisovať ,,Písomné vyhlásenie o bezpríznakovosti“ kde podpisom potvrdzujete že :

• dieťa nemá známky ochorenia dýchacích ciest-nádcha, kašeľ... napriek tomu, že to podpisujete, dieťa také príznaky má a dávate ich do MŠ !

V pondelok, ak počas rána do 8.00 hod. opäť zistím, že deti majú príznaky dýchacích ciest, budem rodičom/ zákonným zástupcom telefonovať, aby si neodkladne pre dieťa prišli, prípadne doniesli od lekára potvrdenie, že je dieťa schopné byť v kolektíve.

V prípade, že rodičia naďalej budú posielať choré deti do MŠ a tým ohrozovať zdravé deti, zvoláme radu školy , aby sa týmto problémom zaoberalo a navrhli, ako máme postupovať voči rodičom, ktoré takéto upozornenia neakceptujú.

Buďte prosím ohľaduplní voči svojím deťom a neposielajte ich choré do MŠ !

Ďakujem veľmi pekne za pochopenie.

Mgr. Mastráková Renáta – riaditeľka MŠ

Bc. Suroviak Rastislav

• Ďakujeme!

• Dnes nás potešil výherný pozdrav z Oravskej knižnice Antona Habovšiaka v Dolnom Kubíne. Ešte počas Vianoc sa im páčila Samkova vianočná pohľadnica. Naša knižnica sa opäť rozrástla a pribudli nám aj veselé piesne či rozprávky k spánku.
            Ďakujeme!

• Valentínske srdiečko

• Daj mi jeden božtek, na môj malý nožtek.

Ja ti zato pošepkám, ako som rád/a, že ťa mám.

Hoci nás bolo dnes menej, aj tak sme si valentínsky deň užili.

• OZNAM

• Vážení rodičia, oznamujeme Vám, že Materská škola Pribiš č.134 bude počas jarných prázdnin – od 27.2.2023 – 3.3.2023 zatvorená.

Mgr.Mastráková Renáta – riaditeľka MŠ

Bc. Rastislav Suroviak - starosta obca

• ĎAKUJEME!

• ĎAKUJEME PEKNE všetkým RODIČOM za bohaté sponzorské (tombolové) darčeky na karneval.

ĎAKUJEME AJ: firme Kajo Dolný Kubín, p. Soukup - predajňa AXA Dolný Kubín.

NAJkrajšie doma vyrobené masky: Marek Mikulaj (kalkulačka) a Anna-Mária Vraňáková (slimáčik).