• Oznam - 24.01.2024

z dôvodu vysokej chorobnosti detí bude Materská škola Pribiš č. 134 dňa 25.01.2024 a 26.01.2024 zatvorená.

Bc. Rastislav Suroviak – starosta obce
            Mgr. Renáta Mastráková – riaditeľka MŠ

• Centrum voľného času Klokan v Bratislave organizovalo ešte pred Vianocami 4. ročník celoslovenskej výtvarnej súťaže "Vianočný stromček". Bolo len na deťoch, ako a čo si pod pojmom "vianočný stromček" predstavia. Najdôležitejšia bola predstavivosť a kreativita. ALEX BRNICKÝ použil rôzne výtvarné techniky a pripravil si pre porotu 3D prevedenie. Svojou nápaditosťou veľmi zaujal a ovládol celú kategóriu 3D objektov.
            Umiestnil sa na 1. mieste!
            Tešíme sa na jeho ďalšiu tvorbu.

• "Čítame pre radosť"

• V rámci rozvojového projektu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR "Čítame pre radosť" sa nám podarilo doplniť našu škôlkarsku knižnicu. Účelom projektu bolo posilniť pozitívny vzťah ku knihám, čítaniu a budovať čitateľské sebavedomie.
            Veľmi sa z toho tešíme!

• Výzva klímaTYzuj sa...

• Výzvou mesiaca január je skombinovať auto s iným dopravným prostriedkom. V teplejších mesiacoch môžeme celú alebo časť cesty vymeniť auto za prostriedok, ktorý namiesto fosílnej energie využíva na pohon tú našu.

Marek Mikulaj svoju cestu skombinoval s kolobežkou a Alex Brnický s "dvoj"bicyklom. :)

• Spievankovo

• "Gratulujeme k 4. miestu vo výzve Hľadá sa Najkrajší škôlkarsky stromček 2023!" Takýto malý darček nás  dnes potešil od Spievanky a Zahrajka.

• Angličtina :)

• Dnes sme spoločne s p. Zaťkovou odštartovali krúžok anglického jazyka! Našou témou bolo ľudské telo a farby. Na záver sme sa rýchlo odfotili..

• Výzva klímaTYzuj sa..

• Od septembra spoločne pracujeme na výzve Slovenskej agentúry životného prostredia. Dnes nás potešil kúriér, ktorý nám priniesol plný balík metodických a propagačných materiálov. Všetky materiály sú vhodné pre deti v MŠ. Rozdelené sú podľa ročných období a plné zaujímavých úloh a aktivít. Nezabudli nás potešiť aj malými darčekmi!

• MY Orava:
            "Dobrý deň, ďakujeme, že ste sa zapojili do výzvy MY Oravských novín Nakreslite nám Vianoce. Ceníme si, že ste si našli čas na milé kresby a básničky, ktoré našim čitateľom spríjemnili najkrajšie sviatky v roku.
            Autorom - Marek Mikulaj a Timea Jurigová - posielame malú pozornosť."

• Aktivita : dopravná zápcha, klímaTYzuj sa

• Aj v novom roku pracujeme na výzve klímaTYzuj sa. Januárová téma: Zmobilizujem sa. Niekedy sa na cestách objavujú dopravné zápchy. V tejto sa ocitlo množstvo dopravných prostriedkov. Úlohou detí bolo vyfarbiť ich podľa určenej farby a počtu.
            Na úlohe pracovali: predškoláci a stredniaci.