• Prečo Materská škola Pribiš?

• Exteriér aj interiér Materskej školy v Pribiši prešiel celkovou rekonštrukciou a od školského roka 2016/2017 má materská škola krásne priestory maximálne vhodné na výchovu a vzdelávanie detí.

Materská škola je v krásnom, kľudnom prírodnom prostredí . Otvoríme okná a spievajú nám vtáčiky, urobíme 100 krokov od škôlky a cítime vôňu ihličnatého lesa, prejdeme daľších 100 krokov a z kopca za škôlkou môžeme pozorovať srnky. Je to rozprávka.

• O nás

•

Materská škola v Pribiši č.134 je predškolské zariadenie s celodennou prevádzkou, ale aj s možnosťou poldenného pobytu pre deti. Materská škola poskytuje predprimárne vzdelávanie deťom vo veku od dvoch do šiestich rokov. Materská škola je jednotriedna.

Vstupný priestor MŠ tvorí mala chodba, nasleduje šatňa pre deti. Každé dieťa má svoju skrinku na odev a obuv.

Z chodby sa prechádza do hygienického zariadenia, vybavené v tomto školskom roku novými poličkami na hygienické potreby, novými zrkadlami.

• Vzdelávanie hrou

• Trieda v materskej škole je na prízemí. Je priestranná, svetlá, zariadená novým nábytkom. V triede je zavedené aj podlahové kúrenie. Každá veková skupina detí má svoj stôl a stoličky, svoj pracovný kútik, prispôsobený veku detí.

Trieda je rozdelená na hrové kútiky:

• kútik konštrukčných hier, kde deti najviac obľubujú skladanie kockami Lego - Duplo
        • kuchynský a kadernícky kútik
        • relaxačný kútik, ktorý deti využívajú najmä pri prezeraní si kníh, odpočinku, ak cítia potrebu si oddýchnuť
        • čitateľský kútik s knižnicou,,Ježko Dežko" , kde si deti vyberajú z množstva rozprávkových kníh, leporiel, encyklopédii.

• Knižničný fond sa každý rok dopĺňa, rozvíjame v maximálnej miere predčitateľskú gramotnosť deti v predškolskom veku.

Deti majú možnosť požičiavať si knihy domov, majú zavedený výpožičný knižničný denník .Deti si tvoria čitateľský denník, kde zachytávajú obsah knihy ilustráciou.

Pre výchovno-vzdelávaciu činnosť využívame aj interaktívnu tabuľu s rôznymi didaktickými cvičeniami z každej vzdelávacej oblasti.

• Deti relaxujú v krásnych priestoroch podkrovia. Deti v predškolskom veku relaxujú minimálne 45 minút na postieľke a pokiaľ dieťa nezaspí, môže si v relaxačnom kútiku prezerať rozprávkové knihy, skladať puzzle, kresliť, hrať pexeso, alebo relaxujú v hojdacom kresle. Pri spálni sa tiež nachádza samostatné hygienické zariadenie.

• Pre dieťa je samozrejmý aktívny pohyb a preto najviac času, pokiaľ nám to počasie dovolí, využívame pobytom a hrami na školskom dvore.

Priestranný dvor využívame na pohybové hry, priestor je aj na bicyklovanie.

Pieskovisko je zabezpečené prekrytím, je pod strechou, čo nám umožňuje hrať sa na pieskovisku aj keď vonku prší.

• Materská škola sa nachádza v krásnom prostredí a tak máme možnosť s deťmi obdivovať krásu prírody aj na dlhších turistických vychádzkach, ktoré majú deti najradšej. S ruksakom na chrbte rovno chodníčkom od škôlky sa za pár minút dostaneme medzi voňavé ihličnaté stromy.

Za materskou škôlkou máme lesík -,,Búdkovo", kde chodíme počas zimy prikrmovať vtáčiky a tie sa nám odmeňujú veselým spevom počas poobedňajšej relaxácie.

Prostredie okolo škôlky si neustále skrášľujeme výsadbou kvetov a stromčekov. Tento rok začneme s prípravou zeleninovej a ovocnej záhradky.