• "Koľko lásky"

• Milí rodičia,
            aj tento rok sa spoločne s deťmi zapojíme do krabičiek plných lásky - naša MŠ sa stala oficiálnym partnerom 6.ročníka.
            Potešme i tieto Vianoce seniorov po celom Slovensku darčekom, ktorý zahreje pri srdci Vás aj ich! Naplňte krabicu od topánok maličkosťami, ktoré potešia osamelých seniorov. Často je to jediný darček, ktorý dostanú, preto do krabice nezabudnite vložiť aj kúsok svojho srdca!
            Zbierka prebieha do 30.11.2023!
            Pripravte spolu s deťmi už hotové krabičky alebo prineste k nám do škôlky aspoň pár vecí z uvedených kategórií nižšie - deti spolu s pani učiteľkami to rozdelia a vyskladajú krabičky. Do každej pridajú svoje kresbičky a pohľadnice.
            Ďakujeme! :)

• "Deň pôvodných odrôd jabĺk" - Medzinárodný deň jabĺk

• 21. október je venovaný jabĺčkam.
            V rámci tohto dňa sme si aj my spravili malú ochutnávku jabĺk a vybrali to, ktoré nám najviac ulahodilo. Najviac bodov (gaštanov) od nás získalo: Granny Smith - kyslé. Je chrumkavé, šťavnaté a veľmi občerstvujúce. Jeho kyslastá chuť nám učarovala.
            Zároveň sme splnili aj výzvu mesiaca október v projekte klímaTYzuj sa, kde sme mali odfotiť a popísať obľúbenú odrodu jablka.

• Oznam - 19.10.2023

počas jesenných prázdnin bude materská škola zatvorená – t.j. 30.10.2023, 31.10.2023, 1.11.2023 je sviatok.

Materská škola začne prevádzku 2.11.2023 t.j.štvrtok .

Deti sú zo stravy odhlásené, nie je potrebné, aby ste odhlasovali individuálne.

Mgr.Renáta Mastráková – riaditeľka MŠ                                           Bc.Rastislav Suroviak – starosta obce

• Deň zdravej výživy, 2023

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Deň zdravej výživy, 2023.

Stredu sme venovali Dňu zdravej výživy.
            Pripravili sme si ovocie, zeleninu, vyrábali rôzne zvieratká - postavičky a v neposlednom rade pripravili chutné zeleninovo-ovocné šalátiky.
            Ďakujeme všetkým deťom a ich rodičom, ktorí priniesli ovocie a zeleninu do našej škôlky! Spoločne sme si spravili pekný vitamínový deň.
            Vyhodnotili sme si aj súťaž O naj úrodu:
            NAJväčší zemiak: Alex Brnický (1,118kg), Dalibor Cengel (0,504g), Michal Povala (0,392g).
            NAJväčšia mrkva: Alex Brnický (0,642g), Ella a Marek Saganoví (0,560g), Samuel Suroviak (0,368g).
            NAJväčšie jablko: Sofia Jurigová (0,362g), Anna-Mária Vraňáková (0,358g), Ester Fajberová (0,322g).
            Z našej škôlkarskej úrody: Tekvica (11,415kg).
            Ďakujeme!

• Aktivita: poznaj a skúmaj, klímaTYzuj sa

• Deti sa rozdelili do skupín. Úlohou každej skupiny bolo postaviť mesto so všetkým, čo si myslia, že v ňom má byť. Spoločne sme potom o nich diskutovali.
            Na úlohe pracovali: všetci.

• Oznam - 10.10. 2023

zapíšte si prosím záujem o pobyt dieťaťa v MŠ počas jesenných prázdnin - 30.10. - 31.10. 2023 (pondelok, utorok).

V stredu 1.11.2023 je sviatok.
            Zápisný papier nájdete v chodbičke na nástenke v MŠ.

• Oznam: 04.10.2023

denný režim v MŠ sa mení podľa vašej požiadavky.
            Schádzanie detí bude do 8.00hodiny.
            Prosím vás o dodržiavanie tohto času, aby mohla plynule prebiehať výchovno-vzdelávacia činnosť v materskej škole.

Mgr. Mastráková Renáta - riaditeľka MŠ

• Aktivita: moje mesto, klímaTYzuj sa

• Október je tu a s ním aj ďalšie aktivity!
            Úlohou detí bolo obtiahnuť a postaviť si svoje mesto. Následne naši veľkáči dokresľovali prírodné prvky, ktoré by chceli mať vo svojom meste a vyfarbili ich.
            Na úlohe pracovali: Anna-Mária, Michal, Ester, Marek M., Dalibor a Alex B.