• Súťaž - Nakreslite nám Vianoce

• Redakcia MY Oravské noviny si pre deti pripravila vianočnú súťaž s názvom "Nakreslite nám Vianoce". Úlohou detí bolo nakresliť pekný obrázok s vianočným motívom, podeliť sa o silný zážitok alebo príbeh či báseň.
            Najdôležitejšie však bolo potešiť svojou tvorbou - zohriať srdcia čitateľov pred Vianocami a navodiť v tisíckach novín tú najkrajšiu sviatočnú atmosféru.
            Najlepšie práce sú uverejnené v aktuálnom vianočnom dvojčísle MY regionálnych novín (od 20.12.2022).

Medzi tie najlepšie práce patria aj: Alex Brnický so svojim výtvarným dielom "Vianočný darček" a Samuel Suroviak s krásnou snehuliakovou pohľadnicou či štedrým vinšom.

Chlapcom gratulujeme a tešíme sa na malú pozornosť z redakcie. :)

• 1. škôlkarsky vianočný jarmok

• Do fotogalérie bol pridaný nový album 1. škôlkarsky vianočný jarmok.

Aj keď máme aktuálne v škôlke zvýšenú chorobnosť, podarilo sa nám užiť si krásny deň plný návštev.

Ďakujeme všetkým rodičom a starým rodičom (aj tým, ktorí sa nestihli odfotiť) za to, že nás prišli podporiť a pozrieť si všetko, čo si deti pre nich pripravili. Zaspievali sme, zavinšovali, vypili chutný čajík a strávili pekný vianočný deň.
            Ešte raz ďakujeme!

z dôvodu vysokej chorobnosti detí v materskej škole, bude Materská škola Pribiš č. 134 zatvorená od 20.12.2022 do 22.12.2022.

Od 23.12. 2022 do 8. 1. 2023 - vianočné prádzniny.

Tešíme sa na Vás opäť 9.1.2023.

• Ježiško nám odpísal!

• Vianoce sú za dverami a my sme sa rozhodli potešiť Ježiška listom a malými kresbami plnými prianí. Dnes nám teta poštárka priniesla toooľko obálok. Pre každého jednu! Ježiško nám poslal čarovný list a tiež veselé pexeso.

• Mikulášsky pozdrav z Oravského hradu

• Mikuláš, ktorý navštívil Oravský hrad už obdaroval svojho víťaza Alexa Brnického. Potešil ho krásnym listom a tiež malou odmenou.

Okrem toho sa rozhodol potešiť aj Annu-Máriu Vraňákovú, ktorá sa tiež zapojila do súťaže. Nezabudol však ani na ostatné deti z našej škôlky a poslal im sladkosti a zaujímavú knižku.

• Medovníkové popoludnie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Medovníkové popoludnie.

Veľmi pekne ďakujeme pani Smoleňovej z Pucova, že nám prišla ukázať svoju medovníkovú tvorbu a tiež pomôcť ozdobiť naše medovníčky.

Ďakujeme aj všetkým rodičom, ktorí si s nami užili naše medovníkové popoludnie! :)

• "Koľko lásky"

• Jedno VEĽKÉ ĎAKUJEM patrí rodine Jurigovej (Timka), Suroviakovej (Samko), Povalovej (Miško), Kováčikovej (Annabel), Dančovej (Kamilka), Fajberovej (Esterka), Brnickej (Alex), Saganovej (Mia), Vraňákovej (Aninka), Lucke a pani učiteľkám, že sa rozhodli zapojiť do projektu "Koľko lásky".

Podarilo sa nám pripraviť 13 nádherných krabičiek - väčších aj menších.

Krabičky boli odovzdané a už putujú k svojim novým majiteľom - BABKÁM A DEDKOM.

Veríme, že spravia obrovskú radosť a vyčaria úsmev na tvári! :)

• Mikulášska súťaž

• Aj tento rok zavítal Mikuláš na Oravský hrad. Pripravil si pre dobré a možno aj nezbedné deti netradičnú mikulášsku nádielku, ktorú mohli deti získať, ak sa zapoja do súťaže. Alex Brnický sa ho rozhodol potešiť pozdravom vo forme kresby. Mikuláš so svojimi pomocníkmi niekoľko autorov vybral a odmení ich balíčkom plným prekvapení.
            Medzi vybranými autormi bol aj náš Alex!
            Veľmi sa s ním tešíme a očakávame pozdrav od Mikuláša.
            Okrem toho ho potešil pozdrav aj od Ellky a Mareka Saganových, ktorí sa s maminkou naučili krásnu pesničku!