• Oznam - 29.03.2023

počas Veľkonočných prázdnin bude Materská škola Pribiš č. 134 zatvorená - t.j. od 6.4.2023 do 11.4.2023.

Prevádzka MŠ začne 12.4.2023 o 6.30 hodine.

Mgr. Mastráková Renáta - riaditeľka MŠ

Bc. Rastislav Suroviak - starosta obce

• Logická olympiáda pre najmenších 2023

• Naši predškoláci mali aj tento rok možnosť si vyskúsať školské kolo Logickej olympiády pre najmenších, ktorú organizuje Pedagogická fakulta Prešovskej univerzity  v spolupráci s Centrom poradenstva a prevencie v Sabinove.

Hlavným motívom je: "Súťažíme, ale neprehrávame." Je to súťaž, ktoré preverí logické funkcie, tvorenie pojmov, pamäť, počítanie a precvičovanie jemnej motoriky. Naši chlapci si viedli super a s väčšinou úloh sa popasovali. Každý z nich si zaslúži diplom! :)

• 21. marec - Svetový deň Downovho syndrómu

• Ponožková výzva

Prioritným cieľom svetového dňa je poukázať na to, že ľudia s Downovým syndrómom musia mať možnosť plne využívať rovnaké práva, príležitosti a voľby ako ostatní ľudia. Na Slovensku zastrešuje ľudí s Downovým syndrómom viacero organizácii, najmä Spoločnosť Downovho syndrómu a Združenie na pomoc ľuďom s mentálnym postihnutím v SR.

Takto spolu šírime porozumenie a rešpekt k rozdielnosti. My sme si o tom porozprávali a zapojili sa.

• Novinky u nás v spálni

• Deti u nás v škôlke trávia veľa času "čítaním" kníh. Prezerajú si obrázky, všímajú písmenká a ponárajú sa do rozprávkových dejov.

Našu spálňu sme trošku pomenili a deťom vznikol nový čitateľsko-relaxačný kútik.

• Oznam - 21.03.2023

• Vážení rodičia, dňa 6.04.2023 a 11.04.2023 sú Veľkonočné prázdniny. Pokiaľ sa nahlási 10 a viac detí na pobyt detí v MŠ počas týchto dní, MŠ bude otvorená (ak bude otvorená aj MŠ v Oravskom Podzámku).

Záujem o pobyt dieťaťa počas prázdnin prosím zapísať v chodbičke v MŠ (na nástenke).

Mgr. Mastráková - riaditeľka MŠ

• Z rozprávky do rozprávky

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Z rozprávky do rozprávky.

Veľmi pekne ĎAKUJEME všetkým rodičom, ktorí sa dnes s nami vrátili do detských rozprávkových čias a zahrali si s nami známe rozprávky.
            Bolo super, zasmiali sme sa a zabavili.
            No tak ako? Vytiahol dedko tú repku?

• Rozprávkové popoludnie

• Do fotogalérie bol pridaný nový album Rozprávkové popoludnie.

Marec - mesiac kníh.
            Ďakujeme našim bývalým škôlkarom (Miškovi, Karolinke, Sabinke, Klaudinke), že si prišli užiť s našimi terajšími škôlkarmi rozprávkové popoludnie. Prečítali im zaujímavé rozprávkové príbehy, básne a dokonca sa Karolinka aj Sabinka predstavili vlastnou tvorbou. A aby toho nebolo málo, hlbšie sme sa pomorili do rozprávky: Ťahal dedko repku a spoločne si ju zdramatizovali. "...ťahali repu, ťahali, ale vytiahnuť ju nemohli!"